Adense Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır ?

Merhabalar Uzun süredir webmaster konuları hakkında yazım yoktu. Bugün yazayım dedim ve çoğu webmasterin merak ettiği Adsense başvurusunun ne zaman onaylanıp reddedildiği hakkında kendimce bilgi vereceğim. Biliyoruz ki adsense reklam organizasyonlarının en büyüğü ve dünya devi Google’ın bir servisi. Bu yüzden çoğu webmaster güvenli ve garanti olduğu için adsenseyi tercih ediyor. Tabi başvuruların fazlalığı dolayısı ile Google seçici davranıyor. Dolayısıyla başvurunun değerlendirilmesi genelde 1-2 gün sürebilmektedir. Bu süre kısalıp uzayabilir. Başvuru yaptıktan sonra Google sitenizi geniş bir inceleme altına alıyor ve sitenizin adsenseye uygun olup olmadığı hakkında bilgi sahibi oluyor. Eğer siteniz uygun ise ilk onayı alıyorsunuz. Daha sonra reklam kodlarınızı sitenizde gerekli yerlere yerleştirdikten sonra Google bir inceleme daha gerçekleştiriyor. Bu inceleme genelde webmasterleri hayal kırıklığına uğratıyor. Yani genelde 2. onayı almada sıkıntı çekiliyor. Bu durumda yapılması gereken şeyler: siteyi baştan ayağa inceleyip gereksiz kodları, varsa diğer reklam sirketlerinin reklamlarını kaldırmak, sitenizin görünümünü güzelleştirmek olabilir.Kafanıza takılan şeyleri bu konu altında sorabilirsiniz :)

5 yorum:

- İletişim
-
- H
 1. Merhaba. Bişey Sorucam adsense genelde blogspot olanları hemen onaylıyormus. blogspot olmayanları 1 hafta bekletıyormus dogrumu ? mesela bnm wordpressle bı sıtem var ve adsenseye kayıt olalı 4 gun oldu daha cevap gelmedı

  YanıtlaSil
 2. Adense ' de bu aralar çok talip var o yüzden biraz geçikmeler oluşur. ama en kısa zamanda size dönüceklerdir.

  YanıtlaSil
 3. Need To Boost Your ClickBank Traffic And Commissions?

  Bannerizer makes it easy for you to promote ClickBank products using banners, simply go to Bannerizer, and get the banner codes for your picked ClickBank products or use the Universal ClickBank Banner Rotator to promote all of the available ClickBank products.

  YanıtlaSil